Avatar oferuje wszystkie podstawowe i niezbędne funkcje, których potrzebujesz przy odpowiedniej konfiguracji suchego skafandra:

 • zaawansowany ergonomiczny krój, który eliminuje cztero-szwową konstrukcję pod pachami i w kroku, zapewniając niezrównaną mobilność skafandra w porównaniu z konkurencją w tym przedziale cenowym

 • teleskopowa konstrukcja torsu, zapewniająca pełen zakres ruchomości sylwetki oraz odpowiedniej pozycji pod wodą 

 • wewnętrzne szelki i pas kroczny dla zapewnienia właściwego ułożenia skafandra na ciele 

 • zapinany z przodu plastikowy, lekki zamek wodoszczelny z ochronną patką z tkaniny skafandra 

 • nylonowe wzmocnienia na kolanach i łokciach oraz specjalnie zaprojektowana łata kroczna zwiększająca wytrzymałość i zapobiegająca przetarciom w tych obszarach

 • neoprenowe docieplenie kryzy lateksowej 

Avatar
 • dwie wygodne i przestronne kieszenie techniczne z pętlami bungee. Kieszenie są idealnie przystosowane do otwierania w suchych rękawicach 

 • wygodne i lekkie buty neoprenowe,  

 • zawory Apeks 

 • kryza lateksowa 

 • pierścienie Smart Seals w rękawach i manszety lateksowe stożkowe 

 • eleganckie połączenie kolorów granatowego i czarnego z białymi akcentami. 

 • AVATAR jest dostarczany z poręczną, kompaktową torbą na skafander oraz z kapturem neoprenowym 

Buty

Buty są ważne – dzięki nim kontrolujesz pracę swoich płetw pod wodą oraz termikę stóp.

 

Skafander wyposażony jest w nowocześnie skonstruowane, wygodne buty wodoszczelne, wykonane z 3 – milimetrowego neoprenu. Wzmocniona od wewnątrz dodatkową wkładką podeszwa z zewnątrz pokryta jest gumową osłoną palców i pięty. Buty posiadają wygodną wypustkę do zabezpieczenia paska płetwy oraz pasek wokół kostki, aby nie dopuścić do zebrania się w butach nadmiaru powietrza. 

 

Rozmiar butów dobrany został do rozmiaru skafandra po szczegółowej, praktycznej analizie ergonomicznej i zawiera już odpowiedni zapas na ciepłą wkładkę termiczną czy dodatkowe pary skarpet nurkowych.  

 

Sprawdź fizyczny wymiar poszczególnych rozmiarów.

Akcesoria

Praktyczne, pojemne kieszenie w odpowiednim rozmiarze przydadzą się każdemu nurkowi, który chce być odpowiednio zabezpieczony pod wodą. W Avatarze dostajesz dwie wygodne i przestronne kieszenie techniczne z pętlami bungee do przypięcia drobnych elementów na karabińczyk i oczkami do odprowadzenia wody . Kieszenie są idealnie przystosowane do otwierania w suchych rękawicach, gdyż na końcu patki posiadają specjalny chwytak oraz zapięcie na szeroki rzep.

 

System Smart Seals – innowacyjny, elastyczny system montowany w mankietachskafandra, który pozwala na łatwą, samodzielną wymianę manszet w dowolnej chwili, bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi i kleju. System umożliwia skorzystanie z kompatybilnego systemu Smart Gloves, dzięki któremu możesz zamontować dowolnie wybrane suche rękawice do skafandra.

 

Avatar wyposażony jest z zestawie w fajny, wodoodporny, praktyczny worek podróżny z klejonymi szwami zapinany na klamrę do transportu skafandra.

 

W zestawie znajduje się też kaptur neoprenowy, wąż układu nadmuchiwania oraz smar silikonowy do zamka.

Materiał

Tkanina w AVATARZE to wybór nieprzypadkowy. To dzięki niej skafander jest wyjątkowo lekki, funkcjonalny i oprócz tego świetnie wygląda.

 

Innowacyjny, oddychający, czterowarstwowy materiał membranowy o gramaturze 200 g/m2 umożliwia paro-przepuszczalność od wewnątrz dzięki porom membrany oraz wodoszczelność dzięki ich lejkowatej konstrukcji. Od wewnątrz i na zewnątrz membrana okryta jest nylonem, który bardzo szybko schnie, co jest szczególnie ważne podczas nurkowania w podróży, gdy w przerwie albo po nurkowaniu zależy ci aby skafander jak najszybciej wysechł.

 

Dzięki zastosowanej tkaninie, Avatar waży poniżej 3 kg, łatwo go zwinąć, kompaktowo spakować i zabrać gdziekolwiek zechcesz.

 

Czego chcieć więcej…?

Detale modelu

Avatar wzmocniony jest na kolanach, w kroku oraz na łokciach i pośladkach nylonową, grubszą tkaniną typu Oxford (specjalny splot włókien), która służy jako ochrona miejsc narażonych bardziej na przetarcia czy przebicie.

 

Wodoszczelny plastikowy zamek z przodu, którego umiejscowienie jest wyjątkowo istotne aby samemu móc ubrać się i zdjąć skafander kryty jest plisą chroniąc dodatkowo ząbki zamka przed piaskiem czy brudem.

 

Kryza lateksowa chroniona jest neoprenowym dociepleniem, które jednocześnie służy jako zakładka na kołnierz kaptura neoprenowego.

 

Wewnątrz skafandra znajdują się szelki, które pozwalają na utrzymanie skafandra w odpowiedniej pozycji na ciele po ubraniu ocieplacza.

 

Avatar utrzymany jest w stonowanej, eleganckiej kolorystyce granatu, czerni i bieli. Będziesz w nim świetnie się prezentować.

 

Każdy skafander wychodzący z linii produkcyjnej jest specjalnie sprawdzony pod kontem pełnej szczelności, precyzji wykonania i wykończenia. Każdy jest wyczyszczony i spakowany z myślą o jego użytkowniku.

 

Skafander w wersji męskiej dostępny jest w 12 a w wersji damskiej w 8 rozmiarach standardowych.

 

Wybierz rozmiar, który najlepiej będzie ci pasował:
tabela męska | tabela damska